طراحی طرح کسب و کار

Business Plan

طراحی طرح کسب و کار (Business Plan)

خدمات مشاوره طراحی وتدوین برنامه کسب و کار (BUSINESS PLAN)

طراحی بیزنس پلن برای کسب وکارهایکی از خدمات آقای دکتررضاکریمی طی سال های اخیر می باشد. طراحی انواع مختلف بیزنس پلن برای کسب و کارها و در طبقه بندی های مختلف توسط تیم متخصص انجام می پذیرد. طراحی بیزنس پلن با اهداف متنوعی از جمله راه اندازی و توسعه موفق یک کسب انجام می‌شود. از طریق داشتن بیزینس پلن، شما توجه بیشتر و عمیق تری نسبت به مدل کسب و کارتان می کنید و با این روند به عوامل و فاکتورهایی که مدل کسب و کار فعلی تان را با شکست مواجه می کند را یافته و می توانید با پیدا کردن راهی برای تغییر و بهبود مدل کسب و کارتان وبا استفاده از مناسب ترین پیشنهاد ارزش (VALUE PROPOSITION) مزیت های رقابتی خودرا تحقق ببخشید.
هدف بیزینس پلن چیست؟
مهم‌ترین هدف از طراحی و ایجاد یک طرح کسب‌وکار، تشریح ایده و بررسی آن برای اجرای درست و اصولی است. در یک طرح درست و اصولی باید ایده از هر لحاظ ازجمله نوع محصول، رقبا، مهم‌ترین هدف در آینده و همچنین صورت‌های مالی بررسی می‌شوند.
پس از طراحی یک بیزینس پلن، فرد صاحب ایده از هدف اصلی خود مطلع شده و عملی بودن آن را بررسی می‌کند.

پس از آن می‌تواند عملی بودن ایده خود را به سرمایه گذاران و شرکای دیگر ثابت کند. اهداف بیزینس پلن کسب و کار به صورت زیر هستند:

۱- جذب سرمایه:جذب سرمایه برای شروع هر فعالیت و کسب و کاری ضروری است. سرمایه گذاران به دنبال طرح و برنامه‌هایی هستند که دید وسیعی از کسب و کار به آن‌ها ارائه داده و بتوانند تصمیم گیری درستی داشته باشند. علاوه بر آن هر سرمایه گذار به دنبال کسب درآمد است به همین دلیل طرح کسب و کار باید شامل اطلاعاتی باشد که پتانسیل کسب درآمد را نشان دهد.

۲- شناسایی مشکلات احتمالی:اگر طرح کسب و کار به خوبی آماده شود می‌تواند آینده، بازار و مشکلات احتمالی را پیش بینی کند. این کار از هدر رفتن سرمایه جلوگیری می‌کند. این سرمایه شامل پول، زمان و حتی مسائل قانونی است که ممکن است باعث بروز مشکل شوند.

۳- برنامه ریزی دقیق:یک طرح کسب کار برنامه ریزی دقیقی برای انجام کار است. مهم‌ترین اهداف هر کسب و کاری شناسایی نیاز کاربران و فعالیت در مسیر برطرف کردن آن‌هاست. اگر پس از مدتی کسب و کار نتواند به اهداف مشخص شده در پلن برسد، با بررسی جوانب مختلف می‌توان به علت‌های عدم موفقیت دست یافت.

۴- تأمین مالی:بودجه بندی و تأمین مالی از فعالیت‌های مهمی است که در هر کسب و کار باید انجام شود. با کمک طرح کسب کار، هر کارفرمایی می‌تواند از هدر رفت بودجه جلوگیری کند و آن را به بهترین شکل ممکن توزیع کند.

۵- مدیریت:از آنجایی که در یک طرح کسب و کار وظایف افراد تیم و نحوه انجام کار توسط آن‌ها به طور دقیق و با جزئیات مشخص شده است، مدیریت به بهترین شکل صورت خواهد پذیرفت.

در صورت داشتن هر گونه سئوال همکاران ما می‌توانند شما را راهنمایی کنند

برای دریافت مشاوره اطلاعات خود را وارد کنید